Gösterim Programı

Saat  BEYOĞLU SİNEMASI

11:00-12:15

YARIŞMA SEÇKİSİ

SCHOLLYARD BLUES / İSVEÇ / 16’ 36’’

HEDIEH / İRAN / 15’

DÜŞ YÜZEYİ / TÜRKİYE / 7’ 7’’

MY LABEL /BELÇİKA / 4’ 41’’

OBLIVION /İRAN / 16’

KRAMPON / TÜRKİYE /13’ 20’’

12:15-12:45

QUESTIONS AND ANSWERS

14:00-15:15

PANAROMA SEÇKİSİ

A WOMAN LİKE ME / NEPAL / 8’ 46’’

BLUE PETER / HIRVATİSTAN / 14’ 28’’

RELATED BY BLOOD / İRAN / 30’

AVOCADO /USA / 11’

MİĞFER / TÜRKİYE / 6’ 41’’

15:30-16:45

KIRK YILLIK HATIR SEÇKİSİ

THIRD KIND / YUNANİSTAN / 30’

THE LAST EMBRACE / İRAN / 4’

TECAÜL-İ ARİF / TÜRKİYE / 12’ 17’’

DÖNÜŞ / TÜRKİYE / 19’ 27’’

THE LOOK / İRAN / 6’

17:00-18:30

ÖZEL GÖSTERİM / KERTENKELE / KAMAL TABRİZİ

Saat  KADIKÖY SİNEMASI

11:00-12:15

YARIŞMA SEÇKİSİ

SCHOLLYARD BLUES / İSVEÇ / 16’ 36’’

HEDIEH / İRAN / 15’

DÜŞ YÜZEYİ / TÜRKİYE / 7’ 7’’

MY LABEL /BELÇİKA / 4’ 41’’

OBLIVION /İRAN / 16’

KRAMPON / TÜRKİYE /13’ 20’’

14:00-15:15

PANAROMA SEÇKİSİ

A WOMAN LİKE ME / NEPAL / 8’ 46’’

BLUE PETER / HIRVATİSTAN / 14’ 28’’

RELATED BY BLOOD / İRAN / 30’

AVOCADO /USA / 11’

MİĞFER / TÜRKİYE / 6’ 41’’

15:30-16:45

KIRK YILLIK HATIR SEÇKİSİ

THIRD KIND / YUNANİSTAN / 30’

THE LAST EMBRACE / İRAN / 4’

TECAÜL-İ ARİF / TÜRKİYE / 12’ 17’’

DÖNÜŞ / TÜRKİYE / 19’ 27’’

THE LOOK / İRAN / 6’

17:00-18:30

ÖZEL GÖSTERİM / KERTENKELE / KAMAL TABRİZİ

Saat  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

11:00-12:15

YARIŞMA SEÇKİSİ

SCHOLLYARD BLUES / İSVEÇ / 16’ 36’’

HEDIEH / İRAN / 15’

DÜŞ YÜZEYİ / TÜRKİYE / 7’ 7’’

MY LABEL /BELÇİKA / 4’ 41’’

OBLIVION /İRAN / 16’

KRAMPON / TÜRKİYE /13’ 20’’

14:00-15:15

PANAROMA SEÇKİSİ

A WOMAN LİKE ME / NEPAL / 8’ 46’’

BLUE PETER / HIRVATİSTAN / 14’ 28’’

RELATED BY BLOOD / İRAN / 30’

AVOCADO /USA / 11’

MİĞFER / TÜRKİYE / 6’ 41’’

15:30-16:45

KIRK YILLIK HATIR SEÇKİSİ

THIRD KIND / YUNANİSTAN / 30’

THE LAST EMBRACE / İRAN / 4’

TECAÜL-İ ARİF / TÜRKİYE / 12’ 17’’

DÖNÜŞ / TÜRKİYE / 19’ 27’’

THE LOOK / İRAN / 6’

Saat  BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

11:00-12:15

YARIŞMA SEÇKİSİ

SCHOLLYARD BLUES / İSVEÇ / 16’ 36’’

HEDIEH / İRAN / 15’

DÜŞ YÜZEYİ / TÜRKİYE / 7’ 7’’

MY LABEL /BELÇİKA / 4’ 41’’

OBLIVION /İRAN / 16’

KRAMPON / TÜRKİYE /13’ 20’’

14:00-15:15

PANAROMA SEÇKİSİ

A WOMAN LİKE ME / NEPAL / 8’ 46’’

BLUE PETER / HIRVATİSTAN / 14’ 28’’

RELATED BY BLOOD / İRAN / 30’

AVOCADO /USA / 11’

MİĞFER / TÜRKİYE / 6’ 41’’

15:30-16:45

KIRK YILLIK HATIR SEÇKİSİ

THIRD KIND / YUNANİSTAN / 30’

THE LAST EMBRACE / İRAN / 4’

TECAÜL-İ ARİF / TÜRKİYE / 12’ 17’’

DÖNÜŞ / TÜRKİYE / 19’ 27’’

THE LOOK / İRAN / 6’

Saat  BEYOĞLU SİNEMASI

11:00-12:05

YARIŞMA SEÇKİSİ

ARTHUR RAMBO / FRANSA / 18’

IMAGE / İRAN / 20’

FROM INSIDE / MISIR / 5’

NAFTALİN / TÜRKİYE / 18’ 16’’

12:05-12:30

QUESTIONS AND ANSWERS

13:30-14.45

YARIŞMA SEÇKİSİ

THE LAST TEACHER / KAZAKİSTAN / 18’

GÜMÜŞ / TÜRKİYE / 16’29’’

THE SEA SWELLS / İRAN / 18’ 13’’

14:45-15:15

QUESTIONS AND ANSWERS

15:30-16:50

KIRK YILLIK HATIR SEÇKİSİ

WORDS OF CARAMEL /İSPANYA / 20’ 29’’

QARA YOL/İRAN/ 15’ 56’’

ICE / ESTONYA / 20’

ÇİZGİLER ARASINDA  / TÜRKİYE /  4’ 50’’

THE 4th FLOOR / İRAN / 18’ 23’’

17:00-18:30

PANAROMA SEÇKİSİ

GREY UMBRELLA / İRAN / 8’ 32’’

OKSIJAN / UK / 20’

CAROLINE / USA / 12’

TOPRAK / TURKİYE / 18’ 50’’

DROWNING IN SANDS / SUDAN / 30’

19:00-20:30

ÖZEL GÖSTERİM / EYES OF THIEF / NAJWA NAJJAR

Saat  KADIKÖY SİNEMASI

11:00-12:05

YARIŞMA SEÇKİSİ

ARTHUR RAMBO / FRANSA / 18’

IMAGE / İRAN / 20’

FROM INSIDE / MISIR / 5’

NAFTALİN / TÜRKİYE / 18’ 16’’

13:30-14.45

YARIŞMA SEÇKİSİ

THE LAST TEACHER / KAZAKİSTAN / 18’

GÜMÜŞ / TÜRKİYE / 16’29’’

THE SEA SWELLS / İRAN / 18’ 13’’

14:45-15:15

QUESTIONS AND ANSWERS

15:30-16:50

KIRK YILLIK HATIR SEÇKİSİ

WORDS OF CARAMEL /İSPANYA / 20’ 29’’

QARA YOL/İRAN/ 15’ 56’’

ICE / ESTONYA / 20’

ÇİZGİLER ARASINDA  / TÜRKİYE /  4’ 50’’

THE 4th FLOOR / İRAN / 18’ 23’’

17:00-18:30

PANAROMA SEÇKİSİ

GREY UMBRELLA / İRAN / 8’ 32’’

OKSIJAN / UK / 20’

CAROLINE / USA / 12’

TOPRAK / TURKİYE / 18’ 50’’

DROWNING IN SANDS / SUDAN / 30’

19:00-20:30

ÖZEL GÖSTERİM / EYES OF THIEF / NAJWA NAJJAR

Saat  SALT GALATA

14:00-15:35

FİLM PROGRAMI

Caroline / USA / 12’

Oksijen / UK / 20’

Facing Mecca / İsviçre/ 27’ 6’’

A woman like me/ Nepal / 8’ 46’’

Grey Umbrella / İran / 8’ 32’’

One Hundred Years Running / İtalya / 17’

16:00-17:40

Third Kind / Yunanistan/ 30’

Words of Caramel / İspanya / 20’ 29’’

Related by Blood / İran / 30’

Ice / Azerbaycan / 20’

18:00-20:00

SÖYLEŞİ PROGRAMI

KONU: KISA FİLMDEN UZUN DOSTLUKLARA

MODERATÖR:
FAYSAL SOYSAL

KONUŞMACILAR:

YÜKSEL AKSU / YÖNETMEN
ULUSLARARASI DOSTLUK KISA FİLM FESTİVALİ JÜRİ BAŞKANI

NAJWA NAJJAR / YÖNETMEN
ULUSLARARASI DOSTLUK KISA FİLM FESTİVALİ JÜRİ ÜYESİ

KAMAL TABRİZİ / YÖNETMEN
ULUSLARARASI DOSTLUK KISA FİLM FESTİVALİ JÜRİ ÜYESİ

Saat  BEYOĞLU SİNEMASI

11:00-12:05

YARIŞMA SEÇKİSİ

BIRTHDAY NIGHT / İRAN / 20’

OYUNCAK BEBEK / TÜRKİYE / 13’ 28’’

THE FAREWELL / KIRGIZİSTAN / 15’

THE LINE / İTALYA / 15’

12:05-12:30

QUESTIONS AND ANSWERS

13:30-14:45

PANAROMA SEÇKİSİ

FACING MECCA / İSVİÇRE / 27’ 6’’

KAYIP ZAMAN DÜŞLERİ / TÜRKİYE / 15’

HAMSA / AZERBAYCAN / 15’ 24’’

WRONG DIRECTION / FRANSA / 9’

15:00-16:30

KIRK YILLIK HATIR SEÇKİSİ

LAST DAYS / İSPANYA / 14’ 47’’

VADİ / TURKİYE / 10’

ONE HUNDRED YEARS RUNNING İTALYA / 17’

FLYING FISHES / İRAN / 14’ 38’’

MERYEM ANA / TÜRKİYE / 9’ 45’’

THE FOX / İRAN / 9’

iPLER / TÜRKİYE / 11’

17:00-18:30

ÖZEL GÖSTERİM/ WHERE IS THE FRIEND’S HOME / ABBAS KIAROSTAMI

Saat  KADIKÖY SİNEMASI

11:00-12:05

YARIŞMA SEÇKİSİ

BIRTHDAY NIGHT / İRAN / 20’

OYUNCAK BEBEK / TÜRKİYE / 13’ 28’’

THE FAREWELL / KIRGIZİSTAN / 15’

THE LINE / İTALYA / 15’

13:30-14:45

PANAROMA SEÇKİSİ

FACING MECCA / İSVİÇRE / 27’ 6’’

KAYIP ZAMAN DÜŞLERİ / TÜRKİYE / 15’

HAMSA / AZERBAYCAN / 15’ 24’’

WRONG DIRECTION / FRANSA / 9’

15:00-16:30

KIRK YILLIK HATIR SEÇKİSİ

LAST DAYS / İSPANYA / 14’ 47’’

VADİ / TURKİYE / 10’

ONE HUNDRED YEARS RUNNING İTALYA / 17’

FLYING FISHES / İRAN / 14’ 38’’

MERYEM ANA / TÜRKİYE / 9’ 45’’

THE FOX / İRAN / 9’

iPLER / TÜRKİYE / 11’

17:00-18:30

ÖZEL GÖSTERİM/ WHERE IS THE FRIEND’S HOME / ABBAS KIAROSTAMI

BEYOĞLU SİNEMASI

İstiklal Caddesi Halep İş Hanı No: 62 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (212) 251 32 40

KADIKÖY SİNEMASI

Osmanağa Mahallesi, Bahariye Cad. Kadıköy Pasajı No:25, Kadıköy/İstanbul
Tel: (216) 337 74 00

SALT GALATA

Arap Cami Mahallesi, Bankalar Cd. No:11, Karaköy/İstanbul

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Türkan Şoray Salonu