2019 Post Prodüksiyon Atölyesi

Fono Film İşbirliği ile 30-31 Ekim’de Post Prodüksiyon Atölyesi

Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali, elli yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’nin en eski stüdyolarından Fono Film işbirliği ile bir Post Prodüksiyon atölyesi düzenlendi. Direktörlüğünü Faysal Soysal’ın, Genel Sanat Yönetmenliğini Mehmet Lütfi Şen’in yaptığı festival bu atölyeyle genç sinemacılara post-prodüksiyonun inceliklerini öğrenme fırsatı tanıdı.

Katılımcıların post-prodüksiyon sürecini profesyonel bir stüdyoda gözlemleyeceği atölye 30-31 Ekim tarihlerinde Fono stüdyolarında, Aytekin Birkon’un eğitmenliğinde gerçekleşti. 17 Eylül-20 Ekim tarihleri arasında başvuruların yapılacağı bu 2 günlük atölyeye, 12 katılımcı seçildi. Kurgu-ses-renk-efekt başlıkları altında, Fono Film stüdyolarından çıkan filmlerden sahneler aracılığıyla ilerleyecek atölyede katılımcılar, sektör uzmanlarının tecrübelerinden faydalanacak ve merak ettikleri konuları öğrendiler.

İzleyeceğiniz filmlerin herhangi bir şekilde; bir karesinin, bir kısmının ya da tümünün ses ve görüntülerinin kopyalanması, kayda alınması, ve herhangi bir mecrada yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71/1 maddesine göre suçtur!