2020 Afiş Yarışması

lll. Uluslararası Dostluk Film Festivali Afiş Yarışması

Yarışma Amacı: 

Üçüncü Uluslararası Dostluk Film Festivali 4-5-6 Aralık 2020 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecektir. Bu yarışma festival afişinin 25 yaş altı gençler tarafından tasarlanması için düzenlenmiştir. Gençleri, özgün ve özgür enerjileriyle yaşadığımız çatışma ve ayrışma çağında yaratıcılıklarını dostluk için kullanmaya, dostluğu imgelem düzeyinde ve görsel formatlarla zenginleştirmeye, soyut veya somut özgürce afişler tasarlamaya ve festivalimizin görünen yüzü olmaya davet ediyoruz…

Yapılan tasarımlar için festival sitesi http://dostlukfilmfestivali.com/ ve festivalin sosyal medyalarındaki festivale ait özgün içerikler esin kaynağı olarak kullanılabilecektir.

Yarışma Şartnamesi:

  • Yarışmaya son katılım 25 Eylül 2020 saat 24:00’e kadardır.
  • Yarışma 25 yaş altı (1995 ve sonrası doğumlu) tüm gençlere açıktır. Dileyen yarışmaya birden fazla tasarımla katılabilir.
  • Yarışmaya katılacak çalışmalar daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış ve sergilenmemiş olmalıdır. Ayrıca çalışma özgün olmalı, eserde kullanılan imajlar, festival içeriklerin esin kaynağı olarak kullanılması dışında eser sahibinin kendisine ait olmalıdır. Kopya çalışmalar, telif hakkı kendisine ait olmayan imajlarla yapılan afişler, seçilmiş olsa dahi iptal edilerek verilen ödüller geri alınır; böyle bir durumda sorumluluk festival yönetimine değil çalışma sahibine ait olacaktır.
  • Seçici kurulun ödüle layık gördüğü afiş çalışması, festivalin resmi afişi olarak düzenlenerek tüm tanıtım mecralarında kullanılabilecektir.
  • Başvurular dijital olarak yapılacaktır; yarışmaya katılacak eserler info@dostlukfilmfestivali.com ve dostlukfilmfest@gmail.com mail adreslerinin her ikisine de gönderilmelidir.
  • Yarışmaya katılacak eserler 50×70 cm boyutlarında, dikey olarak tasarlanacaktır. Başvuruda eserlerin değerlendirmeye uygun formatta tercihen 72 dpi olarak gönderilmesi yeterlidir. Kazanan eser sahibi daha sonra bu çalışmayı festivalin istediği boyut ve formatta dijital ortamda teslim etmesi gereklidir.
  • Ödül almaya hak kazanan afiş çalışmasının sahibine vergiler dahil 5.000 TL ödenecektir. Ödül sahibi ödül konusu çalışmasının tüm mecralarında aynen veya düzenlenerek kullanım hakkını festival organizasyonuna devretmiş kabul edilir.

***

Afiş Yarışması Sonuçlandı.

 

III. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivalinin Afiş Tasarım Yarışmasına başvuran 87 eser, Grafik Tasarım Sanatçısı Abdüsselam Ferşatoğlu, Festival Genel Koordinatörü Mehmet Lütfi Şen, Festival Başkanı Faysal Soysal, Yönetmenler Ramazan Kılıç, Nihal Şen ve Sosyal Medya Danışmanı Uğur Topal tarafından değerlendirildi. Jüri katılımcılar arasından 1998 Bursa doğumlu, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Esin Güler’in “Dostluk” temalı eseri, III. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivalinin resmi afişi olarak belirlendi.

İzleyeceğiniz filmlerin herhangi bir şekilde; bir karesinin, bir kısmının ya da tümünün ses ve görüntülerinin kopyalanması, kayda alınması, ve herhangi bir mecrada yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71/1 maddesine göre suçtur!