Basından Örnekler 2018

Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali

Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali başlıyor

Cumhurbaşkanlığı himayesinde bu yıl ilki gerçekleştirilecek Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali, 14,15 ve 16 Aralık tarihlerinde sinemaseverlerle buluşacak.

Kaybettiğimiz dostluğu filmlerle hatırlayacağız

Fethi Gemuhluoğlu’nun “İnsana dost olmak, fikre dost olmak, komşuya dost olmak, coğrafyaya dost olmak, tarihe dost olmak, kendi vücuduna dost olmak, görünene ve görünmeyene dost olmak” felsefesinden hareketle yola çıkan Uluslararası Dostluk Film Festivali; dil, din, renk ayrımı yapmasızın bugün çevre ülkelerimizde devam eden savaşlara karşı insanlara dostluğu filmlerle hatırlatıyor.

Dostluk Kısa Film Festivali Jürisine Dev İsimler

14-15-16 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Dostluk Kısa Film Festivali’nin jürileri belli oldu.

'Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali' başvuruları sürüyor

Cumhurbaşkanlığı’nın himaye ettiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği festivalin başvuruları 15 Ekim’de sona erecek.

Faysal Soysal İle Dostluk Üzerine Sohbet-

Tematik bir kısa film festivalisiniz. Hem tema seçmenizin hem de dostluk temasını seçmenizin nedeni nedir?

Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali başvuruları 15 Ekim Pazartesi sona erecek.

Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali için başvuru sayısı şu ana kadar 710’a ulaştı.

Dostluğun önemini vurgulayan festival - FUNDA KARAYEL

Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali… Ne güzel bir festival adı değil mi? Fethi Gemuhluoğlu’nun ‘İnsana dost olmak, fikre dost olmak, komşuya dost olmak, coğrafyaya dost olmak, tarihe dost olmak, kendi vücuduna dost olmak, görünene ve görünmeyene dost olmak’ felsefesinden hareketle yola çıkan Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali, bu yıl ilk kez 14-15-16 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek.

Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali

İSTANBUL (AA) – “Dostluk” temasını ele alan “Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali”, 14, 15 ve 16 Aralık’ta sinemaseverlerle buluşacak.

Dostluktan festival doğdu

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Balkon Film organizasyonunda bu yıl ilki tertiplenecek olan “Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali”, aralık ayında İstanbul’da sinemaseverlerle buluşacak.  Fethi Gemuhluoğlu’nun “İnsana dost olmak, fikre dost olmak, komşuya dost olmak, coğrafyaya dost olmak, tarihe dost olmak, kendi vücuduna dost olmak, görünene ve görünmeyene dost olmak” fikriyatından yola çıkan festival, “dostluk” kavramını farklı ve özgün bakış açılarıyla kısa filmler üzerinden ele alacak. Direktörlüğünü Faysal Soysal’ın üstlendiği festivalde konferanslar, mülakatlar, atölyeler, yarışmalar ve film gösterimleri gerçekleşecek.

Dostluktan festival doğdu

Direktörlüğünü Faysal Soysal’ın ve genel sanat yönetmenliğini Mehmet Lütfi Şen’in yaptığı festivalde “dostluk” kavramını sanatın en etkili formlarından biri olan sinema aracılığıyla yeniden okuma, düşünme ve hayattaki yansımalarını çoğaltma amacıyla çeşitli konferanslar, söyleşiler, atölyeler, yarışmalar ve film gösterimleri yapılacak. Dostluk temasını uluslararası bir platformda gündeme getirmeyi amaçlayan festival, her yıl belirlenecek birer ülkede eş zamanlı film gösterimleriyle de ilki gerçekleştirecek.

Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nin Tarihleri Belli Oldu

Fethi Gemuhluoğlu’nun “İnsana dost olmak, fikre dost olmak, komşuya dost olmak, coğrafyaya dost olmak, tarihe dost olmak, kendi vücuduna dost olmak, görünene ve görünmeyene dost olmak” felsefesinden hareketle yola çıkan Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali, bu yıl ilk kez 14 – 16 Aralık 2018 tarihleri arasında, yönetmen Faysal Soysal direktörlüğünde ve Mehmet Lütfi Şen’in Genel Sanat Yönetmenliğinide İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Sanata Dost Kalmak

Direktörlüğünü Faysal Soysal’ın ve Genel Sanat Yönetmenliğini Mehmet Lütfi Şen’in yaptığı festivalde “Dostluk” kavramını güncel sanatların en etkili formlarından biri olan sinema yoluyla yeniden okuma, düşünme ve hayattaki yansımalarını çoğaltma amacıyla çeşitli konferanslar, söyleşiler, atölyeler, yarışmalar ve film gösterimleri gerçekleşecek. Dostluk temasını uluslararası bir platformda gündem edinmeyi amaçlayan festival, her yıl belirlenecek bir ülkede eş zamanlı film gösterimleriyle de bir ilki gerçekleştirecek.

İzleyeceğiniz filmlerin herhangi bir şekilde; bir karesinin, bir kısmının ya da tümünün ses ve görüntülerinin kopyalanması, kayda alınması, ve herhangi bir mecrada yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71/1 maddesine göre suçtur!