Basından Örnekler 2019

II. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali

2. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu.

Yarışmada birincilik ödülünü Tahsin Özmen’in “Pantor” filmi alırken, İranlı yönetmen Shahram Maslakhi’nin “Piece Cemetery 85” filmi ikinci, Onur Yağız’ın “Toprak” filmi de üçüncü oldu.

2. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali

Büyük ozan Aşık Veysel anısına yapılacak festivalde 11 ülkeden 16 kısa film yarışacak- Türkiye’den 3, İran’dan 4, Hollanda, ABD, İtalya, Çin, Tayvan, Irak, Fransa, Kosova ve Rusya’dan birer film, büyük ödül için jüri karşısına çıkacak.

2. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali

Aşık Veysel anısına 13-15 Aralık’ta gerçekleştirilecek 2. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nin programı açıklandı.

2. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali

Aşık Veysel anısına 13-15 Aralık’ta gerçekleştirilecek 2. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nin programı açıklandı.

Kısa filmler dostluğa geliyor

Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali, bu sene Âşık Veysel’in hatırasına, 13-14-15 Aralık’ta ikincisini gerçekleştiriyor.

II. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nin programı açıklandı

Değerli ozan Âşık Veysel anısına, 13-14-15 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek II. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nin programı açıklandı. 50 kısa film ve 4 uzun metraj filmin sinemaseverler ile buluşacağı festivalde Türkiye’de ilk kez gösterime girecek filmler de yer alıyor.

II. Uluslarası Dostluk Kısa Film Festivali

Bu yıl ikincisi gerçekleşecek Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali dostluk üzerine yaratılmış; insan ile evrenin ilişkisini, doğrudan ya da dolaylı bir şekilde konu edinen her çeşit ve formattaki film formunu seyirciyle buluşturmayı hedefliyor.

‘Dostluk’ için kısa filmler yarıştı

2. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Reis Çelik’in başkanlığında toplanan jüri, yarışmaya 11 ülkeden katılan 16 kısa filmi değerlendirdi.

Dostluk Kısa Film Festivali’nin ödülleri sahiplerini buldu

62 ülkeden 750 filmin başvurduğu, 50 kısa film ve 4 uzun metraj filmin 13-15 Aralık tarihleri arasında, Beyoğlu Fitaş Sineması, Salt Galata ve Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde sinemaseverlerle buluştuğu II. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali Yarışma Seçkisi Ödülleri, 15 Aralık akşamı Grand Pera’da düzenlenen gecede sahiplerini buldu.

İzleyeceğiniz filmlerin herhangi bir şekilde; bir karesinin, bir kısmının ya da tümünün ses ve görüntülerinin kopyalanması, kayda alınması, ve herhangi bir mecrada yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71/1 maddesine göre suçtur!