Basından Örnekler 2020

III. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali

3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali çevrim içi yapılacak.

Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen festival, 11-13 Aralık’ta çevrim içi gerçekleştirilecek.

Dostluk Kısa Film Festivali'nin ana jürisi açıklandı.

3.Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nin ana jürisinde bu yıl da Türkiye ve dünyadan önemli isimler yer alıyor. Başkanlığını Görüntü Yönetmeni Vedat Özdemir’in üstlendiği jüri; Yunanistanlı Yönetmen Maria Lafi, Azerbaycanlı Yönetmen Hilal Baydarov, Oyuncu İrem Altuğ ve Senaryo Doktoru, Akademisyen Öktem Başol’dan oluşuyor.

3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali Afiş Tasarım Yarışması sonuçlandı.

Bu yıl Yunus Emre anısına düzenlenen 3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivalinin Afiş Tasarım Yarışması sonuçlandı.

III. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali afişini gençler tasarlayacak.

Bu yıl üçüncüsü Yunus Emre anısına düzenlenecek olan ‘Dostluk Film Festivali’nin afişi için bir tasarım yarışması düzenlenecek. 25 yaş altı tüm gençlere açık olan yarışmada, seçilen en iyi afişin grafikerine 5 bin TL para ödülü verilecek.

İnsanlık için bir dostluk haykırışı

48 kısa ve 3 uzun metraj filmin yer alacağı festivalde bu yıl Panorama bölümünde genç yönetmen Deniz Telek’in kısası ‘Anuş’ dikkati çekiyor. Telek, festivalin ilk yılında ‘Gümüş’ filmiyle Fono tarafından verilen ‘Teknik Destek Ödülü’nü almıştı.

3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali başvuruları başladı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Dostluk Film Festivali 4-5-6 Aralık/2020 tarihlerinde Yunus Emre anısına gerçekleşecek. Başvuru şartnamesi ve başvuru formu, festivalin resmi internet sitesi olan “www.dostlukfilmfestivali.com” ile “www.amityfilmfestival.com”da yayınlandı. Yarışma bölümüne başvurular Festival sitesinden ve Filmfreeway uluslararası sinema platformu üzerinden kabul edilecek.

3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali'nin programı belli oldu.

Bu yıl Yunus Emre anısına düzenlenen 3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali, 11-13 Aralık’ta gerçekleştirilecek. Festivalde 48 kısa ve 3 uzun metraj toplamda 51 film, Beyoğlu, Kadıköy ve Zeytinburnu’nda sinemaseverlerle buluşacak

3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali'nin ana jürisi belli oldu.

“3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali”, 4 Aralık’ta sinemaseverlerle buluşacak.

Filmler dostluk için yarışacak.

4-6 Aralık tarihlerinde sinemaseverlerle buluşacak olan 3.Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivalinin bu seneki Jüri Başkanı “Nefes: Vatan Sağ Olsun” ve “Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok” gibi filmlerin görüntü yönetmeni Vedat Özdemir olacak.

İzleyeceğiniz filmlerin herhangi bir şekilde; bir karesinin, bir kısmının ya da tümünün ses ve görüntülerinin kopyalanması, kayda alınması, ve herhangi bir mecrada yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71/1 maddesine göre suçtur!