Screening Schedule 2021

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali

Bütün gösterimler ücretsizdir.
HOUR ATLAS SİNEMASI
10:30 Humanitarian Eye Section 1
Martians / David Del Águila / İspanya / 15’
Paper Boat / Luca Esposito / İtalya / 7’17’’
Breath / Daniel Ortiz Entrambasaguas / İspanya / 14’
Dajla: Cinema and Oblivion / Arturo Dueñas / İspanya / 15’
Incurable / Bahare Nikjoo / İran / 16’42’’
Sürgünde Bir Yıl / Malaz Usta / Türkiye-Suriye / 19’
12:30 Panorama Section-1
Lake of Happiness / Aliaksei Paluyan / Belarus / 29’57’’
Duel / Azam Moradi / İran / 16’
The Power of Childhood / Lolita Naranovich / Rusya / 12’46’’
Teşekkürler Süpermen / Ozan Sertdemir / Türkiye / 19’47’’
HOUR ATLAS SİNEMASI
11:00 Forty Years Of Gratitude Section 1
Southbound / Juan Albarracín / İspanya / 11’
A Silence’s Performance / Fariba Ghasemzadeh Behnami & Mehdi Azari / İran / 13’
Kuş Bakışı / Merve Özen / Türkiye / 6’57’’
The Station / Leart Rama / Kosova / 11’9’’
Goca Yörüğün Tohumları / Mehmet Köprü / Türkiye / 30’
13:30 Competition Section-1
Hasat / Ömer Faruk Yardımcı / Türkiye / 18’12’’
Death Locked Out / Amir Karami / İran / 18’59’’
Between Fear and Love / Antonio Genovese / İtalya / 15’
The Bathtub / Sergi Marti Maltas / İspanya / 19’15’’
14:40 Q&A
15:50 Competition Section–2
Nina / Hristo Simeonov / Bulgaristan / 19’
Lal / Gökalp Gönen / Türkiye / 14’30’’
Beyaz / Nihat Seven / İngiltere / 8’
Bridge / Vahid Hassanzadeh / İran / 14’50’’
Help3 / Janek Tarkowski/ Fransa / 15’
16:40 Q&A
18:00 Panorama Section-2
The Departure / Saïd Hamich Benlarbi / Fransa-Fas /25’
Sweet Taste of Darkness / Mitra Raeesmohammadi / İran / 20’
Yara / Onur Güler / Türkiye / 16’30’’
Dọlápọ̀ Is Fine / Ethosheia Hylton / İngiltere / 15’
19:30 Special Screenings
 Güneşin Çocukları
TIME  ATLAS SİNEMASI
13:30 Competition Section-3
White Clad / Reza Fahimi / İran / 19’37’’
Two Options / Gon Caride / Fransa-İspanya / 9’39’’
Dileklerin Cudi’si / Semiha Yıldız / Türkiye / 6’30’’
Burned / Fateme Mohammadi / İran / 14’
Firefly / Lucie Pagès / Fransa / 19’59’’
14:40 Q&A
15:30 Competition Section-4
Gas Station / Olga Torrico / İtalya / 9’59’’
Burhan / Ömer Dişbudak / Türkiye / 10’
Emergency / Maryam Esmikhani / İran / 15’
Joy’s Garden / Ngwatilo Mawiyoo / Kenya / 13’29’’
Feeling Through / Doug Roland / ABD / 19’
16:40 Q&A
18:00 Forty Years Of Gratitude Section-2
Street Poet / Samgar Rakym / Kazakistan / 29’21’’
Yeryüzü / Burak Kum / Türkiye / 4’
Ae Ryeon Hee / Sukyun Jeong/ Kore / 13’49’’
Paylaşılan Yalnızlık / Nurbanu Atalay / Türkiye / 10’
The Kites / Seyed Payam Hosseini / İran / 14’
19:30 Special Screenings
Üç Pencere Bir Ölüm
HOUR ZEYTİNBURNU KÜLTÜR MERKEZİ
11:00 Humanitarian Eye Section-1
Martians / David Del Águila / İspanya / 15’
Paper Boat / Luca Esposito / İtalya / 7’17’’
Breath / Daniel Ortiz Entrambasaguas / İspanya / 14’
Dajla: Cinema and Oblivion / Arturo Dueñas / İspanya / 15’
Incurable / Bahare Nikjoo / İran / 16’42’’
Sürgünde Bir Yıl / Malaz Usta / Türkiye-Suriye / 19’
13:30 Forty Years Of Gratitude Section-1
Southbound / Juan Albarracín / İspanya / 11’
A Silence’s Performance / Fariba Ghasemzadeh Behnami & Mehdi Azari / İran / 13’
Kuş Bakışı / Merve Özen / Türkiye / 6’57’’
The Station / Leart Rama / Kosova / 11’9’’
Goca Yörüğün Tohumları / Mehmet Köprü / Türkiye / 30’
15:00 Competition Section-1
Hasat / Ömer Faruk Yardımcı / Türkiye / 18’12’’
Death Locked Out / Amir Karami / İran / 18’59’’
Between Fear and Love / Antonio Genovese / İtalya / 15’
The Bathtub / Sergi Marti Maltas / İspanya / 19’15’’
16:30 Competition Section-2
Nina / Hristo Simeonov / Bulgaristan / 19’
Lal / Gökalp Gönen / Türkiye / 14’30’’
Beyaz / Nihat Seven / İngiltere / 8’
Bridge / Vahid Hassanzadeh / İran / 14’50’’
Help3 / Janek Tarkowski/ Fransa / 15’
18:00 Panorama Section-1
Lake of Happiness / Aliaksei Paluyan / Belarus / 29’57’’
Duel / Azam Moradi / İran / 16’
The Power of Childhood / Lolita Naranovich / Rusya / 12’46’’
Teşekkürler Süpermen / Ozan Sertdemir / Türkiye / 19’47’’
19:30 Special Screenings
Bir Dokunuş Bin Hayat
20:30 Special Screenings
Karantina Penceresi
HOUR BAĞLARBAŞI KÜLTÜR MERKEZİ
11:00 Humanitarian Eye Section-1
Martians / David Del Águila / İspanya / 15’
Paper Boat / Luca Esposito / İtalya / 7’17’’
Breath / Daniel Ortiz Entrambasaguas / İspanya / 14’
Dajla: Cinema and Oblivion / Arturo Dueñas / İspanya / 15’
Incurable / Bahare Nikjoo / İran / 16’42’’
Sürgünde Bir Yıl / Malaz Usta / Türkiye-Suriye / 19’
13:30 Forty Years Of Gratitude Section-1
Southbound / Juan Albarracín / İspanya / 11’
A Silence’s Performance / Fariba Ghasemzadeh Behnami & Mehdi Azari / İran / 13’
Kuş Bakışı / Merve Özen / Türkiye / 6’57’’
The Station / Leart Rama / Kosova / 11’9’’
Goca Yörüğün Tohumları / Mehmet Köprü / Türkiye / 30’
15:00 Competition Section-1
Hasat / Ömer Faruk Yardımcı / Türkiye / 18’12’’
Death Locked Out / Amir Karami / İran / 18’59’’
Between Fear and Love / Antonio Genovese / İtalya / 15’
The Bathtub / Sergi Marti Maltas / İspanya / 19’15’’
16:30 Competition Section-2
Nina / Hristo Simeonov / Bulgaristan / 19’
Lal / Gökalp Gönen / Türkiye / 14’30’’
Beyaz / Nihat Seven / İngiltere / 8’
Bridge / Vahid Hassanzadeh / İran / 14’50’’
Help3 / Janek Tarkowski/ Fransa / 15’
18:00 Panorama Section-1
Lake of Happiness / Aliaksei Paluyan / Belarus / 29’57’’
Duel / Azam Moradi / İran / 16’
The Power of Childhood / Lolita Naranovich / Rusya / 12’46’’
Teşekkürler Süpermen / Ozan Sertdemir / Türkiye / 19’47’’
19:30 Special Screenings
MERYEM
HOUR ATLAS SİNEMASI
13:30 Humanitarian Eye Section-2
Ukoy / Aman Azhymat / Kırgızistan / 22’
Koçber / Murat Kılıç / Türkiye / 29’32’’
Long Sunset / Sabah Mohammadi / İran / 5’54’’
The Poor People / Lolita Naranovich / Rusya / 15’
Closed to the Light / Nicola Piovesan / İtalya / 10’
15:00 Panorama Section-3
Ibiza / Hélène Rosselet-Ruiz, Marie Rosselet-Ruiz / Fransa / 20’
Nightclub / Davoud Rangkhaneh / İran / 14’
Cengiz / Haydar Taştan / Türkiye / 14’35’’
Vera / Hana Bucalija / Kosova / 8’28’’
Al-Sit / Suzannah Mirghani / Sudan / 20’
16:30 Forty Years Of Gratitude Section-3
Snails / Albena Puneva / Bulgaristan / 25’
Bir İhtimal / Serhat Karakaş / Türkiye / 11’46’’
All Walls Are Low / Hassan Dehghandoost / İran / 6’
Şero / Mustafa Efelti / Türkiye / 12’
Go! Captain / Pierre-Loup Docteur / Fransa / 20’
18:30 Special Screenings
Karantina Penceresi
HOUR ZEYTİNBURNU KÜLTÜR MERKEZİ
11:00 Humanitarian Eye Section-2
Ukoy / Aman Azhymat / Kırgızistan / 22’
Koçber / Murat Kılıç / Türkiye / 29’32’’
Long Sunset / Sabah Mohammadi / İran / 5’54’’
The Poor People / Lolita Naranovich / Rusya / 15’
Closed to the Light / Nicola Piovesan / İtalya / 10’
13:30 Forty Years Of Gratitude Section-2
Street Poet / Samgar Rakym / Kazakistan / 29’21’’
Yeryüzü / Burak Kum / Türkiye / 4’
Ae Ryeon Hee / Sukyun Jeong/ Kore / 13’49’’
Paylaşılan Yalnızlık / Nurbanu Atalay / Türkiye / 10’
The Kites / Seyed Payam Hosseini / İran / 14’
15:00 Forty Years Of Gratitude Section-3
Snails / Albena Puneva / Bulgaristan / 25’
Bir İhtimal / Serhat Karakaş / Türkiye / 11’46’’
All Walls Are Low / Hassan Dehghandoost / İran / 6’
Şero / Mustafa Efelti / Türkiye / 12’
Go! Captain / Pierre-Loup Docteur / Fransa / 20’
16:30 Competition Section-3
White Clad / Reza Fahimi / İran / 19’37’’
Two Options / Gon Caride / Fransa-İspanya / 9’39’’
Dileklerin Cudi’si / Semiha Yıldız / Türkiye / 6’30’’
Burned / Fateme Mohammadi / İran / 14’
Firefly / Lucie Pagès / Fransa / 19’59’’
18:00 Competition Section-4
Gas Station / Olga Torrico / İtalya / 9’59’’
Burhan / Ömer Dişbudak / Türkiye / 10’
Emergency / Maryam Esmikhani / İran / 15’
Joy’s Garden / Ngwatilo Mawiyoo / Kenya / 13’29’’
Feeling Through / Doug Roland / ABD / 19’
19:30 Panorama Section- 2
Ibiza / Hélène Rosselet-Ruiz, Marie Rosselet-Ruiz / Fransa / 20’
Nightclub / Davoud Rangkhaneh / İran / 14’
Cengiz / Haydar Taştan / Türkiye / 14’35’’
Vera / Hana Bucalija / Kosova / 8’28’’
Al-Sit / Suzannah Mirghani / Sudan / 20’
HOUR BAĞLARBAŞI
11:00 Humanitarian Eye Section-2
Ukoy / Aman Azhymat / Kırgızistan / 22’
Koçber / Murat Kılıç / Türkiye / 29’32’’
Long Sunset / Sabah Mohammadi / İran / 5’54’’
The Poor People / Lolita Naranovich / Rusya / 15’
Closed to the Light / Nicola Piovesan / İtalya / 10’
13:30 Forty Years Of Gratitude Section-2
Street Poet / Samgar Rakym / Kazakistan / 29’21’’
Yeryüzü / Burak Kum / Türkiye / 4’
Ae Ryeon Hee / Sukyun Jeong/ Kore / 13’49’’
Paylaşılan Yalnızlık / Nurbanu Atalay / Türkiye / 10’
The Kites / Seyed Payam Hosseini / İran / 14’
15:00 Competition Section-3
White Clad / Reza Fahimi / İran / 19’37’’
Two Options / Gon Caride / Fransa-İspanya / 9’39’’
Dileklerin Cudi’si / Semiha Yıldız / Türkiye / 6’30’’
Burned / Fateme Mohammadi / İran / 14’
Firefly / Lucie Pagès / Fransa / 19’59’’
16:30 Competition Section-4
Gas Station / Olga Torrico / İtalya / 9’59’’
Burhan / Ömer Dişbudak / Türkiye / 10’
Emergency / Maryam Esmikhani / İran / 15’
Joy’s Garden / Ngwatilo Mawiyoo / Kenya / 13’29’’
Feeling Through / Doug Roland / ABD / 19’
18:00 Panorama Section-2
Ibiza / Hélène Rosselet-Ruiz, Marie Rosselet-Ruiz / Fransa / 20’
Nightclub / Davoud Rangkhaneh / İran / 14’
Cengiz / Haydar Taştan / Türkiye / 14’35’’
Vera / Hana Bucalija / Kosova / 8’28’’
Al-Sit / Suzannah Mirghani / Sudan / 20’
19:30 Special Screenings
Karantina Penceresi
20:30 Special Screenings
Bir Dokunuş Bin Hayat

ATLAS SİNEMASI

Kuloğlu, İstiklal Cd. Atlas Pasajı
No: 131, 34433 Beyoğlu / İstanbul

ZEYTİNBURNU KÜLTÜR SANAT MERKEZİ

Adres: Semiha Şakir Caddesi 15 Temmuz Meydanı
Zeytinburnu / İstanbul
Tel.: (0212) 415 58 58

ÜSKÜDAR BAĞLARBAŞI KÜLTÜR MERKEZİ

Selami Ali Mh., Gazi Cd. No:22,
34000 Üsküdar/İstanbul

İzleyeceğiniz filmlerin herhangi bir şekilde; bir karesinin, bir kısmının ya da tümünün ses ve görüntülerinin kopyalanması, kayda alınması, ve herhangi bir mecrada yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71/1 maddesine göre suçtur!