2021 Afiş Yarışması

Kızılay 4. Uluslararası Dostluk Film Festivali Afiş Yarışması

DOSTLUĞUN AFİŞİNİ SEN TASARLA

Bu yıl 1-5 Aralık tarihleri arasında yapılacak olan Kızılay 4. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nde, genç tasarımcıların dünyasından dostluğu görmek adına afiş tasarım yarışması düzenlenecek.

 

Yarışmaya Son Başvuru: 15 Eylül 2021

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle ilk yılından bu yana Balkon Film’in organize ettiği ve bu yıl Türk Kızılay’ı çatısı altında düzenlenecek olan Kızılay 4. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da afiş tasarım yarışması düzenlenecek. Sinemanın birleştirici gücünden hareketle düzenlenen bu yarışmaya; katılımcılar bir veya birden fazla tasarımla 15 Eylül ‘e kadar başvuru yapılabilecek.

 

Gençler Sinema Adına Bir Dostluk Köprüsü Tasarlayacak

25 yaş altı tüm gençlere açık olan ve gençlerin gözünden dostluğun festival afişine uyarlanacağı yarışmanın bu yıl ikincisi düzenleniyor. Kızılay 4. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali bu yarışmayı, gençlerin yaşadığımız çağda dostluğu görsel formatta zenginleştirmeleri, birlik ve beraberliği anlatan afişler tasarlamaları ve sinema ile dostluk köprüsü kurmaları amacıyla düzenliyor. Dostluğa özel tasarım istenilen yarışmada, daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış ve bir yerde sergilenmemiş özgün eserler olması şartı aranıyor.

 

Yarışmanın Jürisi Tasarımları Bekliyor

Geçen yıl başlayan ve genç tasarımcılar tarafından ilgiyle karşılanan Kızılay 4. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali afiş tasarım yarışmasının Jürisi; geçen yıl yaptığı tasarımla birincilik ödülünün sahibi olan Esin Güler, festival sanat yönetmeni Lütfi Şen ve grafiker Abdüsselam Ferşatoğlu’ndan oluşuyor.

 

Dostluğu En İyi şekilde Tasarlayana 5.000 TL Ödül

Sinemanın iletişim gücüyle hayal dünyasındaki dostluk kavramını en iyi şekilde afişe dökecek olan genç tasarımcı 5.000 TL para ödülünün sahibi olacak.

 

Dostluğun Afişini Sen Tasarla sloganıyla yola çıkan afiş tasarım yarışmasına başvuracak kişiler, eserlerini info@dostlukfilmfestivali.com ve dostlukfilmfest@gmail.com adreslerinin her ikisine de göndermeleri gerekiyor. Yarışma şartnamesi ve ayrıntılı bilgi için festivalin internet sitesi dostlukfilmfestivali.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Yapılan tasarımlar için festival sitesi http://dostlukfilmfestivali.com/ ve festivalin sosyal medyalarındaki festivale ait özgün içerikler esin kaynağı olarak kullanılabilecektir.

 

Yarışma Şartnamesi:

  • Yarışmaya son katılım 15 Eylül 2021 saat 23:00’e kadardır.
  • Yarışma 25 yaş altı (1996 ve sonrası doğumlu) tüm gençlere açıktır. Dileyen yarışmaya birden fazla tasarımla katılabilir.
  • Yarışmaya katılacak çalışmalar daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış ve sergilenmemiş olmalıdır. Ayrıca çalışma özgün olmalı, eserde kullanılan imajlar, festival içeriklerin esin kaynağı olarak kullanılması dışında eser sahibinin kendisine ait olmalıdır. Kopya çalışmalar, telif hakkı kendisine ait olmayan imajlarla yapılan afişler, seçilmiş olsa dahi iptal edilerek verilen ödüller geri alınır; böyle bir durumda sorumluluk festival yönetimine değil çalışma sahibine ait olacaktır.
  • Seçici kurulun ödüle layık gördüğü afiş çalışması, festivalin resmi afişi olarak düzenlenerek tüm tanıtım mecralarında kullanılabilecektir.
  • Başvurular dijital olarak yapılacaktır; yarışmaya katılacak eserler info@dostlukfilmfestivali.com ve dostlukfilmfest@gmail.com mail adreslerinin her ikisine de gönderilmelidir.
  • Yarışmaya katılacak eserler 50×70 cm boyutlarında, dikey olarak tasarlanacaktır. Başvuruda eserlerin değerlendirmeye uygun formatta tercihen 72 dpi olarak gönderilmesi yeterlidir. Kazanan eser sahibi daha sonra bu çalışmayı festivalin istediği boyut ve formatta dijital ortamda teslim etmesi gereklidir.
  • Ödül almaya hak kazanan afiş çalışmasının sahibine vergiler dahil 5.000 TL ödenecektir. Ödül sahibi ödül konusu çalışmasının tüm mecralarında aynen veya düzenlenerek kullanım hakkını festival organizasyonuna devretmiş kabul edilir
İzleyeceğiniz filmlerin herhangi bir şekilde; bir karesinin, bir kısmının ya da tümünün ses ve görüntülerinin kopyalanması, kayda alınması, ve herhangi bir mecrada yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71/1 maddesine göre suçtur!