Kısa Film Atölyesi

Bahçeşehir Üniversitesi – Kısa Film Atölyesi

Senaryo Melisa Üneri
Yönetmenlik Faysal Soysal
Görüntü Yönetmenliği Emre Pekçakır
Ses Sertaç Selvi
Kurgu Umut Sakallıoğlu
Oyunculuk Yönetimi İrem Altuğ
Yapımcılık Elif Dağdeviren
Son başvuru tarihi: 7 Ekim 2018
Atölye tarihleri: 12-13-14 Ekim 2018
Yer: Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü
*Kontenjanımız 20 kişiyle sınırlı olup katılım ücretsizdir.

Festivalimiz kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde düzenleyeceğimiz atölye ile sinemaya gönül vermiş kısa filmcileri sektörün ustalarıyla buluşturuyoruz. Gençlerin yeni tecrübe ve birikimler elde ederek özgün işler çıkarabilmeleri için cesur ve bilinçli hareket etmelerini sağlayacak bir katma değer yaratmayı hedefliyoruz.

Atölye kapsamında festival komitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile belirlenecek 20 öğrenci, usta isimler liderliğinde atölye çalışmalarına katılacaklar.  Atölye sonunda ortaya çıkan “dostluk’’ temalı senaryo, Bahçeşehir Üniversitesi ve eğitmenlerimizin desteği ile çekilecek. Bu film, festivalimizin ödül töreninde gösterilecek ve katılımcı öğrencilere plaketleri verilecek.

Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile düzenlediğimiz, 12 Ekim Cuma günü başlayacak olan Dostluk Kısa Film Atölyesi’ne seçilen 20 kısa filmci belli oldu. Yunus Emre Tüzen, Enes Faruk Balcı, Mehdi Tanrıverdi, Nazlı Benan Özkaya, Hasan Sezai Türkyılmaz, Furkan Çelik, Yunus Emre Şevük, Fatih Kaplan, Ferhat İlik, Mehmet Secgil, Bilal Korkut, Yousuf Dordian, Abdullah Ertuğrul, Mehmet Can Mıcık, Fatma Nur Güldalı, Ömer Dişbudak, Şurahbil Yağbasa, Cansu Polat, Nesibe Sena Yılmaz ve Duygu Dağdeviren’i tebrik ediyoruz.